Çevrim İçi Dil Desteği(OLS-Online Linguistic Support)

 Değerli Öğrenciler,

 

  OLS, Erasmus faaliyetinden yararlanan öğrencilerin gittikleri ülkelerin dillerinde yaşayabilecekleri zorlukların üstesinden gelebilmeleri için tasarlanmıştır. Bu nedenle öğrenci faaliyete başlamak üzere dosyasını AB Ofisi’ne teslim ettiğinde, sistemde kayıtlı olan mail adresine ilk önce İngilizce OLS dil sınavı tanımlaması yapılır. Öğrencilerin gitmeden önce kendilerine tanımlanan dildeki(İngilizce) ilk sınavı (first assesment) yapması zorunludur.

 

  Sınav sonrasında eğer B2 altında bir not almışsanız sistem tarafından otomatik olarak dil seviyenize göre adınıza bir çevrimiçi(online) dil kursu gönderilecektir ancak KURSA DEVAM İSTEĞE BAĞLIDIR.B2 ve üzeri not almışsanız bizden başka bir dilde(Bulunduğunuz ülkenin ana dilinde(OLS dilleri arasında varsa)) çevrimiçi kurs talebinde bulunabilirsiniz.

 

OLS Dilleri

German,French,Italian,Spanish,Dutch,Polish,Portuguese,Danish, Greek,Czech,Swedish)

 

 Faaliyetinizin sonunda ise ikinci bir sınava (second assesment) girmeniz yine zorunludur.OLS sistemine ilk girdiğinizde belirttiğiniz dönüş tarihi öncesi OLS sisteminden dönüş sınavınızı yapmanız gerektiğine dair uyarı maillerini alırsınız.

 

 ÖNEMLİ NOT: OLS sınavınızı hareketlilik öncesi ve sonrası yapmanız zorunlu olup özellikle dönüş öncesi yapacağınız ikinci OLS sınavınızı yapmadığınız takdirde 20% lik ikinci taksit hibe ödemenizin gerçekleşmeyeceğini bilmenizi isteriz.